Jak wybrać wygodny biustonosz?

Nie ma nic gorszego od noszenia niewygodnego biustonosza. Jako że zakładasz go z samego rana i ściągasz dopiero późnym wieczorem, po prostu musi być on komfortowy dla ciebie i twojego ciała. A bielizna damska nie zawsze taka jest. Jeżeli więc wciąż nie jesteś zadowolona z tej, którą trzymasz w szafie, koniecznie zastąp ją czymś nowym. Tym razem kup wyłącznie takie biustonosze, które od samego początku zachwycą cię swoją wygodą. Nawet jeśli zapłacisz za nie trochę więcej, będzie to bardzo dobra inwestycja – we własną wygodę, wygląd i zdrowie.

Kiedy trzeba zmienić biustonosz?

Dobrze wykonany i właściwie dopasowany biustonosz nie powinien cię nigdzie uciskać. Jeżeli czujesz, że jego ramiączka bądź fiszbiny wpijają ci się w ciało, oznacza to, że jest on po prostu za mały. Uważaj też na zbyt ciasne obwody. Co prawda biustonosz musi ściśle przylegać do ciała, by nie zsuwał się w trakcie noszenia, zwłaszcza jeśli zamierzasz go nosić czasami bez ramiączek, ale nie może powodować bólu i sprawiać dyskomfortu. Zbyt ciasny stanik nie pozwoli ci bowiem swobodnie oddychać. Raczej nie przetrwasz w nim całego dnia, bo wywoływany przez niego ból będzie po prostu zbyt silny.

Pamiętaj też o jeszcze jednej kluczowej sprawie – biust powinien być podtrzymywany przez dolną część biustonosza, a nie przez ramiączka. Jeżeli stanik nie utrzymuje się na piersiach bez ramiączek, oznacza to, że jest za duży. Dobra bielizna damska nie jest wyczuwalna na ciele. Pamiętaj o tym, gdy będziesz ją przymierzać.