Wygodny stanik treningowy

Każda kobieta wie o korzyściach płynących z regularnego uprawiania sportu. Intensywne zajęcia pomagają uzyskać piękną sylwetkę i utrzymać dobry stan ciała.

Ale niewielu wie, że zaleca się noszenie specjalnej bielizny na trening. Właściwie dobrany biustonosz sportowy jest niezbędną rzeczą dla tych, którzy chcą zachować piękne i zdrowie piersi.

Jak dobrać rozmiar biustonosza sportowego?

Bielizna sportowa, w zależności od stopnia obciążenia występuje w trzech rodzajach:

Biustonosze o silnym stopniu wsparcia są przeznaczone do najbardziej intensywnych treningów: biegania, aerobiku, fitness.
Średnie podparcie jest wystarczające, jeśli wybierzesz stanik do jazdy na łyżwach lub na nartach i treningu siłowego.
Biustonosz sportowy o słabym stopniu wsparcia nadaje się do jogi, pilates, jazdy na rowerze.

Wybierając biustonosz sportowy, należy zwrócić uwagę na jego oznaczenie:
Model oznaczony jako moisture wicking jest wykonany z materiału, który dobrze wchłania wilgoć, co oznacza, że jest idealny do najbardziej aktywnych treningów.
Z napisem Anti-Microbial. Tkanina, z której uszyty jest biustonosz, jest impregnowana substancją antybakteryjną, która zapobiegnie pojawianiu się nieprzyjemnego zapachu podczas obfitego pocenia się.
Właściciele bujnych kształtów powinni zwrócić uwagę na biustonosze oznaczone jako opinające. Ta bielizna ma zwiększony efekt liftingujący.
Dla dziewcząt o wrażliwej skórze najlepszą opcją jest model, który nie ma wewnętrznych szwów, co oznacza, że nie będzie się pocierać skóry i powodować podrażnień.

Biustonosze z formowanymi miseczkami idealnie nadają się do biegania lub aerobiku dzięki wzmocnionej powierzchni wewnętrznej.

Jeszcze kilka punktów, na które należy zwrócić uwagę wybierając bieliznę do treningu:

Biustonosz sportowy powinien być jak najbardziej zamknięty. Każdy stanik, w którym piersi są przynajmniej częściowo odsłonięte, nawet jeśli są sprzedawane jako sportowe, nie są nimi.
Tkanina używana do produkcji bielizny sportowej powinna nie rozciągać się zbytnio i powinna być wielowarstwowa. Taki materiał zapewni piersi niezbędne wsparcie i doskonale wchłonie pot.

Jak wybrać fason biustonosza?

Aby równomiernie rozłożyć ciężar, biustonosz powinien mieć szerokie, nieelastyczne ramionka.

Wysokiej jakości biustonosz treningowy może nie być zbyt tani, więc w pogoni za niską ceną ryzykujesz zakup bezużytecznej rzeczy.

Aby bielizna sportowa była wygodna i zapewniała ochronę piersi podczas treningu, bardzo ważne jest, aby nie pomylić rozmiaru. Doświadczeni konsultanci w wyspecjalizowanych sklepach z pewnością pomogą wybrać stanik.