Jak dbać o nogi latem?

nogi-lato

Latem chyba wszystkim dość mocno dokuczają upały. Dokuczają one także twoim nogom, które pod koniec dnia mogą wyraźnie puchnąć, przez co sandałki założone z samego rana nagle zaczynają boleśnie wpijać się w skórę, a ty musisz zamieniać je na klapki albo chodzić boso. Jesteś jednak w stanie zachować świeżość i lekkość nóg nawet podczas letnich gorących dni. Pomogą ci w tym specjalne kosmetyki do stóp. Oczywiście głównie te o właściwościach chłodzących, które nie dość, że przynoszą natychmiastowe uczucie ukojenie, to jeszcze do tego hamują pocenie się skóry i zapobiegają nieprzyjemnemu zapachowi.

To normalne, że jeśli cały dzień spędza się na nogach, a ten dzień jest długi i bardzo upalny, już w godzinach późno popołudniowych czy wieczornych stopy zaczynają być wyraźnie zmęczone i mogą puchnąć albo nawet delikatnie się czerwienić. Jak temu zapobiegać? Jak już powiedzieliśmy, kosmetyki mogą być pomocne, jednakże dużo lepszym działaniem profilaktycznym wykaże się w tym przypadku… odpowiednia dieta! Jeżeli miewasz tego rodzaju problemy, koniecznie ogranicz w diecie ilość soli. Zawarty w niej sód może bowiem prowadzić do zatrzymywania się wody w organizmie, co z kolei jest główną przyczyną puchnięcia i nabrzmiewania różnych części ciała, w tym także i stóp.

Aby na bieżąco pozbywać się natomiast nadmiaru wody z organizmu, musisz po prostu… więcej pić! Brzmi paradoksalnie, ale taka jest jednak prawda. Osoby, u których dochodzi często do zatrzymania wody pod skórą, zwykle po prostu za mało piją.

Podczas pielęgnacji nóg nie zapominaj tez o swoich stopach. Tutaj możesz zapoznać się z domowymi sposobami dbania o stopy.

Ale oczywiście pewne kosmetyki na upalne dni też mogą wyraźnie pomóc twoim nogom. Koniecznie spraw sobie przynajmniej jeden zwykły spray chłodzący i spryskuj nim stopy czy nawet całe nogi zawsze wtedy, gdy tylko poczujesz, że twoja skóra nadmiernie się nagrzała i zaczyna się piec bądź swędzieć. Zainwestuj też w porządny dezodorant do stóp. Możesz go śmiało używać nawet kilkukrotnie w ciągu dnia.