Warkocze to kultowa fryzura, która istnieje od dziesięcioleci i jest tak uniwersalna, że można ją dopasować do każdej epoki, stylu i rodzaju włosów. Istnieje wiele stylów, kształtów i technik dotyczących tej fryzury, ale także kilka mitów, z których najpopularniejszy to ten, że warkocze wspomagają wzrost włosów. Dlatego też podjęliśmy się zadania zbadania, na ile ta plotka jest prawdziwa, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy to prawda, czy nie, że zaplatanie włosów powoduje ich wzrost.
Do czego służą warkocze?
Oprócz tego, że pięknie wyglądają i sprawiają, że każda fryzura wygląda bardziej stylowo, warkocze są ulubioną fryzurą wielu osób, ponieważ sprzyjają pielęgnacji włosów, zwłaszcza bardzo długich i/lub kręconych. Zaplecenie włosów nie oznacza, że następnego dnia włosy magicznie urosną o 5 centymetrów dłuższe, to co się dzieje to fakt, że ta fryzura dzięki swojej ścisłej i jednolitej strukturze zapobiega łamaniu się włosów, pękaniu i rozdwajaniu się końcówek, przez co wyglądają one na wizualnie krótsze. Dzięki temu, gdy zaplatasz włosy, pozostają one mocne, zdrowe, a ich wzrost nie jest przerwany.
Błędy, których należy unikać przy zaplataniu włosów
Warkocze można robić na okrągło, ale oto kilka błędów, które popełnia wiele osób. Jeśli chcesz, aby Twoje włosy były mocne i długie, unikaj ich:
- Przesada: Jeśli zrobisz za dużo warkoczy, spowodujesz, że włosy będą się łamać, a także nie pozwolisz im oddychać.
Zbyt mocne zaciśnięcie: oprócz powodowania silnego bólu głowy, zbyt mocne zaciśnięcie warkocza spowoduje, że włosy będą się łamać i wypadać. - Stosowanie opasek do włosów, które źle wpływają końcówki: niektóre akcesoria do włosów mają tendencję do zbytniego maltretowania końcówek, upewnij się, że spinki, których używasz są wykonane z miękkiego materiału. Dowiedz się, jak dbać o końcówki włosów.
- Wykonywanie warkoczy na mokrych lub wilgotnych włosach: oprócz uszkodzenia włosów, wilgoć wpływa na drogi oddechowe i może powodować bóle głowy, dyskomfort w nosie i gardle, a nawet kaszel.
- Warkocze na krótkich i kruchych włosach: warkocze na tego typu włosach mogą przynieść efekt przeciwny do zamierzonego, ponieważ jeśli włosy są bardzo krótkie, zmuszasz włoś i korzeń włosów; w przypadku delikatnych włosów, warkocz spowoduje złamanie i wypadnięcie włosa.
Warto przeczytać
Jak ubierać się żeby wyglądać młodziej?